Почнемо, мабуть, з того, що є загальна декларація з прав людини, де чітко описано, що чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право одружуватися і заводити сім'ю.
Всі люди закохуються, одружуються, потім розлучаються, іноді, довго і щасливо живуть все життя, іноді, поживуть тиждень та розбіжаться. Але є такі, що терміново потребують штамп в паспорті заради виїзду за кордон, або за якихось інших причин, якими може стати і квартира, або ж інша нерухомість. Виходить, що в таких випадках, начебто, і штамп є, проте члени "родини" бачили одне одного лише в момент створення шлюбу. Такі шлюби вважають фіктивними.
Історія виникнення шлюбних стосунків
Нині вважають, що такі шлюби з'явилися досить недавно, проте це не зовсім так. Раніше, монархи, які закохувалися в простолюдинок, не мали права створювати з ними сім'ю, а також, мати їх при дворі. Для цього вони одружували таких дівчат на деяких «високопоставлених особах», а тому, простолюдинка отримувала права, завдяки яким вона могла постійно перебувати при дворі, а також, радувати свого господаря. Такі шлюби також вважалися фіктивними, і за наявності аргументованих доказів, їх також розривали.
Сьогодні такими шлюбами, зазвичай, вважаються шлюби, які були укладені для отримання громадянства в іншій країні. Це найбільш поширена причина. Природно, такі шлюби відбуваються за величезні суми. Практика досить проста, як ось : українка, яка давно мріє оселитися в США, Німеччині, Австрії, Франції і т.д., і отримати громадянство, а також, має для цього всі необхідні засоби (на купівлю / побудову будинку, і т.д.), просто «купує» собі це громадянство, знаходячи «чоловіка», який погодиться її взяти в дружини.
Після чого, через деякий час, вони розлучаються, а громадянство залишається. Щоб було трохи зрозуміліше, то варто згадати, що юридично фіктивним шлюбом вважається шлюб, який був укладений без реального наміру подружжя на створення сім'ї, а тому, визнається недійсним. Часто такий шлюб називають шлюбом «по розрахунку». Не варто плутати, звичайно, з іншими шлюбами «по розрахунку», оскільки всі ми одружуємося з якоюсь метою.
Права та обов'язки у фіктивному шлюбі
Що стосується прав і обов'язків, то фіктивний шлюб не є підставою для виникнення будь-яких прав, а також, обов'язків, які могли бути надані в разі «легального шлюбу». Якщо було придбано майно під час фіктивного шлюбу, то воно вважатиметься майном, яке належить їм на правах часткової власності. Розмір частки буде визначений відповідно виходячи з участі у придбанні майна, праці, і решти засобів.
Якщо після фіктивного шлюбу пара розлучилася, після чого один з подружжя отримував аліменти, то всі вони вважаються недійсними (на підставі фіктивного шлюбу), а тому, мають бути повернуті в повній мірі.
Якщо було змінено прізвище під час фіктивного шлюбу, то воно вважається недійсним.